Video të prek shpirtin/ Turqia preket nga një tornado: Raportohet se gjendja është shumë e rëndë, nuk ka mbetur gjë në këmbë

0
23Një tornado ka god itur qytetin turk Çesme në bregun e detit Egje. Si pasojë raportohet se janë lën duar të paktën 16 persona dhe janë shkaktuar shumë dë me materiale.

Tornado, raportohet se ka kaluar përmes qytetit Çesme, e cila gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit.

Mediat turke, raportojnë se si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur pemët, shem bur tarracat e shtëpive dhe dëm tuar dhjetëra makina.

“Çesme është parajsa në tokë, ka pësuar një tme rr gjatë natës së mbrëmshme”, është shprehur kryetari i këtij qytetit Ekrem Oran.

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here