Video tronditëse/ Del nga spitali me foshnjen në krahë, e hedh në koshin e mbeturinave, por ç’thotë gruaja në Policië? “Babai im…’

Janë publikuar nga mediat e huaja disa pamje tejet të rënda, nga momenti kur një grua e cila sapo doli nga materniteti, me foshnjen e saj në krah shkon pranë një koshi plehrash dhe e hedh aty fëmijën e sapolindur.

Kanë qenë kalimtarët ata që kanë dëgjuar foshnjen duke qarë dhe kanë telefonuar policinë e cila e ka nxjerrë prej koshit dhe e ka dërguar në spital ku mori trajtimin e duhur.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në lagjen  “Gaziosmanpasa” të Stambollit.

Gruaja e zbuluar nga ekipet policore u dërgua në stacionin e policisë për t’u marrë deklarata në lidhje me këtë akt të rëndë.

Mediat turke shkruajnë se gruaja, e cila u gjet se kishte deklaruar, “Babai im nuk e dinte. Unë bëra një gjë të tillë sepse kisha frikë nga babai im”.

 

https://dai.ly/x81jfsy

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *