Viheni dorën në zemër o shqiptarë! Ndihmoheni këtë 30-vjeçar të jetojë, nëna e tij: Shes edhe veshkën që të më jetojë djali

0
19

This post has already been read 9 times!

Astrit Islami, 30 vjeçar nga fshati Dashec i Skenderajt është diag nosti kuar me sëmu ndjen e r ëndë Leu kemi Ak ute.

Astrit Islami nga Skënderaj ka nevojë për ndihmë – familja nuk e përballon koston e operimit në Turqi – Epoka e Re

Tash e një muaj, Astriti gjendet në Turqi, ku ka filluar trajtimin mjekësor. Për shërimin e tij në këtë vend kërkohet të bëhet një tran splant i palcës kockore, që kushton 140 mijë euro.

Atij i nevojitet ndihma financiare e qytetarëve për ta kryer tran splantin e palcës kockore. Astriti edhe më parë kishe bërë tra nsplant të palcës kockore por që sëmundja i është rikthyer sërish.

Nëna e Astritit ishte e ftuar në emisionin n’Kosovë Show. Ajo thotë se deri më tani me ndihmën e qytetarëve dhe Ministrisë së Shëndetësisë kanë mbledhur rreth 80 mijë euro.

Por thekson se familja nuk ka mundësi financiare për ta mbuluar të gjithë tretmanin shëndetësor. Ajo u shpreh e gatshme të shes edhe veshkën e saj, vetëm që të siguroj paratë për djalin e sëmurë.

Të gjithë ata që kanë mundësi ta ndihmojnë mund të dërgojnë SMS në këtë numër të telefonit 55101. Po ashtu edhe në xhirollogaritë bankare: Raiffaisen Bank Kosovo, Fatmir Islami (Babai), Nr i llogarisë (IBAN): 1501070000168757 (Për Kosovë).

Nr i llogarisë (IBAN): XK051501070000168757 (Për donacione jashtë Kosovës).

Swift Kodi: RBK0XKPR

Gjithashtu mundeni të telefononi edhe në numrin e vëllait të Astrit Islami: +38349338872.

Astrit Islami ka nevojë urgjente për ndihmën to - Syri Kosova | Lajmi i fundit

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here