Vjen lajmi i madh/ Shqiperia pa kufizime, nga neser te gjithe do mund te ….

Mesa duket kufizimeve anti-Covid po i vjen fundi. Sipas burimeve të ndryshme për media thuhet se duke filluar nga dita e nesërme nuk do të ketë më kufizim të orarit.


Momentalisht kuizimi i orarit është nga ora 22:00 deri më 06:00. Në lidhje me lajmin për heqjen e orarit policor ende nuk ka një informacion zyrtar. Do të jetë Komiteti Teknik i Eksperteve ai që nesër do të njoftojë nëse do kemi heqje të orarit kufizues apo do mbeten në fuqi të njëjtat masa.


Shqipëria është duke arritur imunitetin e popullatës dhe vaksinimi masiv i qytetarëve është shtrirë në të gjithë Shqipërinë.


Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 53 raste të reja, një person ka humbur jetën dhe 748 pacientë kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

Pritet gjithashtu qe shume shpejt europa te hape kufinjte per shqiperine meqe rastet jane shume te pakta, dhe vaksinimi po behet ne menyra masive.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *