Vjen lajmi tro nditës, ndodh ajo që askush nuk e uronte. Personi që mori dy dozat e vaksinës, tani…

0
739

Kina ka shënuar një të infektuar me Covid-19, që prej muajit shkurt. Sipas The Guardian, burri i identifikuar me mbiemrin Liu, kishte marrë dy dozat e vaksinave midis muajit janar dhe shkurt.
Burri kishte punuar në zonën e karantinës së një spitali në qytetin Xian që prej 4 marsit dhe ishte kryesisht përgjegjëse për mbledhjen e mo strave për testim ndaj Covid-19, nga njerëzit në karantinë.
Mësohet se një grup ekspertësh të provincës Shaanxi ku ndodhet qyteti Xian, kanë thënë se Liu u infektua pasi u ekspozua aks identalisht ndërsa ishte në zonën e karantinës së spitalit.
Kina ka zhvilluar vaksinat e saj, por ende nuk është identifikuar lloji i vaksines qe ka marrë personi ne fjale. Që prej fillimit të pan demisë në Kinë janë shënuar 90,087 raste infektimi dhe kanë ndërruar jetë 4,636 pacientë. /24news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here