Categories: Uncategorized

W.T.F? Cahen rruget dhe dhjetra persona humbasin? Ja cpo ndodh ne France. (VIDEO)

Të paktën 12 persona janë raportuar të zhduku në juglindje të Francës në një zonë të Nicës, pas stuhive të vrullshme të orëve të fundit. Sipas emergjencave, 9 prej të zhdukurve tashmë janë të konfirmuar pasi janë parë nga dëshmitarë që janë rrëmbyer nga ujërat, ndërsa tre të tjerë janë të dyshuar.

Më shumë se 700 punonjës të emergjencave ndodhen në zonë, ndërkohë që helikopterët mund të ngrohen në fluturuim vetëm pasi moti i keq arrin të qetësohet në disa intervale të shkurtra. Shumë shtëpi janë dëmtuar, ndërkohë që komuna Saint-Martin-Vésubie është shkëputur nga gjithë pjesa tjetër e botës, pasi rrugët për të shkuar aty janë dëmtuar, ndërsa furia e reshjeve ka shkatërruar një urë.

Situata paraqitet kritike edhe në Itali, në zonën e Piemontes.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago