E kuptoi qe po e ndiqnin, hape deren mami shpejt, la makinen ndezur dhe vrapoi per ne shtepi, bresheri plumbash

Ka dalë foto e 35-vjeçarit Shkëlzen Velaj që u e.kzekutuar mbrëmjen e djeshme me breshëri kall.ashnmikovi para derës së shtëpisë, teksa thërriste për ndihmë mamanë, që t’i hapte derën me shpejtësi dhe të mund t’u shpëtonte plu.mbave që u de.rdhën mbi trupin e tij.Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 23:55, në lagjen “24 Maji” në Vlorë. 42-vjeçari ka qenë duke hyrë për në shtëpi, kur ka vënë re se pranë pallatit ka qenë duke u ndjekur nga një makinë e dyshimtë. Velaj e ka lënë makinën e tij ndezur dhe ka ikur me vrap për t’u futur në banesë, në katin e 5 të pallatit.

Kur ka qenë duke hapur derën aten.tatori ka lëshuar br.eshëri plu.mbash në drejtim të tij, duke e vr.arë. Ndërkohë, autorët pas at.entatit janë larguar në drejtim të rrugës së lumit të Vlorës, në afërsi të fshatit Risili ku kanë braktisur makinën tip ‘BMË’ pa targa dhe e kanë djegur, ndërsa janë larguar në drejtim të paditur.Policia, pasi mbërriti në vendin e ka bërë grumbullimin e materialeve dhe po punon për zbardhjen e rrethanave. Kujtojmë se 42-vjeçari kishte humbur vëllain, Ardi Velaj, në masakrën e Çoles, ngjarje e ndodhur më 7 prill të 2015-ës. Mësohet se varrimi i 42-vjeçarit do të bëhet ditën e sotme në orën 17:00.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *