Categories: Uncategorized

Zbulohet lista e ilaçeve që po përdor Trump

SHBA

Ditën e sotme Presidenti i SHBA, Donald Trum dhe Zonja e Parë Melania konfirmuan se janë infektuar me koronavirus.

Trump është shprehur se deri më tani ka vetëm simptoma të lehta, ndërsa pas konfirmimit pozitiv me COVID-19 është karantinuar dhe po merr mjekimin e nevojshëm.

Ndërkohë është zbardhur lista e medikamenteve që Trump po përdor për të luftuar COVID-19. Ilaçet që presidenti i SHBA po përdor aktualisht janë ; vitaminë D, famotidine, melatoninë, një aspirinë në ditë dhe 8 gramë një përzierje antitrupash.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago