Zgjedhjet në PD, skualifikohen Klevis Balliu dhe ish-kryebashkiaku i Pogradecit

0
19

This post has already been read 16 times!

Surprizë në zgjedhjet e Partisë Demokratike në Qarkun e Korçës.

Në Pogradec janë kualifikuar 8 kandidatë, por mes tyre nuk janë Eduart Kapri dhe Klevis Balliu. Kapri ka marrë 200 vota kundër nga anëtarësia, ndërsa Balliu 306.

Që një kandidat të skualifikohet, duhet të marrë 145 vota kundër.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here