Categories: Uncategorized

Zhduket antari i Agimit të Artë në Greqi pas dhënies së dënimeve.


GREQI- Antari i organizatës terroriste “Agimi i Artë”, Christos Pappas është arratisur pas dhënies së dënimeve nga Gjykata e Athinës. Për vendodhjen e tij nuk ka asnjë informacion ndërkohë që avokati i tj në një deklaratë për mediat është shprehur se kjo është dëshira e klientit të tij dhe se nuk i dihej se çfarë do të ndodhte në ditët në vazhdim.

“Klienti im ka pikëpamjet e tij…Nuk e di se çfarë do të ndodhë nesër, apo pasnesër dhe se çfarë do të vendosë ai. Kjo është arsyeja se ajo që unë them është e vlefshme vetëm për momentin,” është shprehur avokati i Pappas.

Gjykata e Apelit në Athinë dje ka dhënë dënimet përkatëse për 35 persona, antarë të “Agimit të Artë” që u arrestuar disa javë më parë mbi akuzat e vrasjes së qëllimshme dhe dhunës barbare. Të gjithë të arrestuarit janë vendosur në qelitë e tyre përkatëse përveç Giannis Lagos, i cili ndodhet në Bruksel.

“Agimi i Artë” është shpallur para disa ditëve organizatë kriminale nga Gjykata e Apelit të Athinës, për krimet që anëtarët e saj kanë kryer. Mes të dënuarëve janë edhe 18 ish-deputetë të parlamentit grek.

(I.A/dosja.al)

The post Zhduket antari i Agimit të Artë në Greqi pas dhënies së dënimeve. appeared first on Dosja AL.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

4 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

4 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

4 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

4 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

4 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago