Zi e madhe/ Makina bëhet copë në Lushnjë: Dy shqiptarë japin shpirt në mes të rrugës

0
10


Një ak sident i rëndë me pasojë vd e kj en ka ndodhur në segmentin rrugor Lushnje-Krutje.

Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri. Ende nuk janë identifikuar dy vi kt imat, por mendohet të jenë dy elektricistë të OSHEE, Lushnje.

Dyshohet se kanë ecur në mënyrë “zig zag” derisa kanë dalë nga rruga.

“Sot rreth orës 18:30, në aksin rrugor Lushnjë-Krutje, në fshatin “Gurrëz e vogël”, automjeti tip “Reno “, ka dalë nga rruga, ku për pasojë janë dëm tuar dhe kanë ndërruar jetë drejtuesi dhe pasagjeri në mjet.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e vi ktim ave dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton po licia.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here