Zi/ Ja doli të mundte sëmundjen e ligë: Vogëlushi shqiptar 9- vjecar humb jetën nga korona

0
16

9-vjeçari Alvin ka ndërruar jetë nga COVID-19, ai arriti të fitonte bet ejën me tum orin, por fatk eqësisht jo atë me virusin që ka kapluar botën dhe nuk po njeh moshë.

Themeluesi i Fundjavës Ndryshe, Arbër Hajdari , i cili ka dhënë lajmin në facebook, shkruan se 9-vjeçari ia arriti që të lu ftonte me tum orin, por nuk mposhti dot Covid-19.

9-vjeçari u dërgua në Zvicër ku të voglit i dhanë veç një muaj jetë dhe pas një ndërhyrjeje në Stamboll ku u njoftua se doli me sukses, krejt papritur, Alvini ka ndërruar jetë nga koronavirusi, me gjithë përpjekjen për ta shpëtuar.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here