Zi! La dy fëmijë jetim, kjo është 39-vjeçarja shqiptare që ia morën jetën mjekët/ U fut në spital për t’u shëruar dhe doli pa jetë

0
33

This post has already been read 15 times!

Dy persona, me detyrë personel mjekësor në një klinikë private në Korçë janë pr oceduar pe nalisht. Kjo pasi një 39-vjeçare, Xhensila Duka ka gjetur vd ek jen në këtë klinikë.

Vdes në një klinikë private nëna 39-vjeçare, ndjekje penale për mjekun dhe  infermieren

ABC News raporton se një prej të proceduarve është anestezist. Pacientja ka qenë duke bërë ndërhyrje në zorrën e trashë dhe nuk i ka dalë anestezia.

Ilir Bibolli, 65 vjeç dhe Marinela Postoli, 39 vjeçe, banues në Korçë janë pro ceduar, pasi dyshohet se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë trajtimit të pacientes.

Duka ka humbur jetën dje rreth orës 16:30 në këtë klinikë. Në lidhje me këtë rast, po priten rezultatet e autopsisë ligjore.

Gjendet i pajetë ndihmës-anestezisti në një spital në Tiranë – A2 CNN

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here