Një apartament është përfshirë nga flakët në Korçë.

Zjarri masiv ka rënë në katin e 5 të një pallati dhe siç duket nga pamjet flakët masive kanë përfshirë gjithë apartamentin.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Bëhet me dije se shkak i zjarrit është bërë një rezistencë e lënë ndezur, ndërkohë që zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje.

.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here