Zot mbaj dorën/ Shqipëria shkundet nga tërmeti në pikë të mëngjesit; Ja sa ishte magnituda

0
7


Një lëkundje të rmeti është regjistruar pak më parë në vendin tonë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë të shkallës rihter. Thellësia e tërmetit ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo njerëzore.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here